Biedriba EFE logo.jpeg

FROM PAST TO FUTURE

Nordplus sadarbības projekts
Partneri:
🇱🇻  Latvija - Ecological Future Education
🇱🇹 Lietuva - Marijampole VET center
🇱🇹 Lietuva - University of the Third Age
🇫🇮 Somija - BRAHE Raahe Vocational School
Projekta mērķis ir pētīt senos ēšanas paradumus, tradīcijas un arī veidus, kā mūsu valstīs gatavoja veselīgu ēdienu, kā arī izcelt tos saulītē un ieviest arī mūsdienās. Projekta mērķis ir apvienot ekoloģijas jautājumus ar Baltijas valstu un ziemeļvalstu kulināro mantojumu. Projekta laikā tiks izstrādāta apmācību pakete (metodiskais apmācību materiāls) pieaugušiem izglītojamajiem un tiks arī radīta elektroniska recepšu grāmata, kurā varēs atrast visu partnervalstu receptes.
Starptautiskā projekta komanda pētīs, kā senie lietuvieši, latvieši un Somijas iedzīvotāji pagatavoja ēdienus no vienkāršiem produktiem, cepot un fermentējot augus, kāpostus, bietes, zivis u.c.
Projekta laikā tiks apkopotas un iznestas saulītē receptes šo ēdienu pagatavošanai, kā arī dažādu pasākumu un festivālu laikā tos pagatavos un rādīs pārējiem. Elektroniskā recepšu grāmata ar veselīgu ēdienu receptēm tiks izmantota pieaugušo izglītošanā, bet to varēs izmantot ikviens, kurš interesējas par zaļāku dzīvesveidu. Šādā veidā recepšu grāmata palīdzēs veicināt veselīgu dzīvesveidu.
Projekta mērķis ir veicināt veselīgu dzīvesveidu, ekoloģisku un zaļu vidi.
 
Projekta laikā tiks izstrādāta veselīgu ēdienu recepšu grāmata un metodiskais materiāls par ēšanas paradumiem un tradīcijām senajā Lietuvā, Latvijā un Somijā, to metožu salīdzinājums, kas tika izmantotas ēdiena saglabāšanai, visizplatītākie produkti utt. Populāru un ekoloģisku no dārzeņiem, augiem, augļiem, zivīm pagatavotu produktu apraksts, kulinārā mantojuma piemēri un valstu salīdzinājums.
 
www.frompasttofuture.com

www.facebook.com/FPtoF/

 

Projekta rezultāti:

Recepšu grāmata ar veselīgu ēdienu receptēm, kas pagatavoti no dabīgiem produktiem.
Pieejama četrās valodās:

Latviešu
Angļu
Lietuviešu
Somu
Marijampole, Lietuva
Partneriem bija lieliska izdevība satikt vienam otru, iepazīties, kā arī apspriest un definēt pieejas un rīkus, kas izmantojami, īstenojot projekta uzdevumus.
Partneri apsprieda izglītības sistēmas dažādās valstīs, vienotas apmācību pieejas, kā arī to uzlabošanas iespējas. Tika apspriests tas, kā pieaugušo izglītība tiek piedāvāta un pasniegta katrā partnervalstī un katrā organizācijā, kā arī tika pievērsta uzmanība ES regulējumam pieaugušo izglītības jomā.
Tikšanās laikā partneri devās aplūkot Paežeriai pili, lai uzzinātu vairāk par Lietuvas vēsturi un kultūru, un uz Virbalis mācību centru, lai iepazītos ar lietuviešu tradicionālajiem ēdieniem un amatnieku darinājumiem.